Ci Ukraińcy są już bezczelni….

Ci Ukraińcy są już bezczelni….

Ci Ukraińcy są już bezczelni.
Najpierw zabraniają nam prowadzić badań na Ukrainie i wyganiają polskich naukowców ze stanowisk, gdzie odkryto doły śmierci, w których spoczywają szczątki tysięcy Polaków, a zezwolenie na ich powrót uzależniają od odbudowania pomnika UPA w Polsce, a teraz przy okazji ustawy o IPN skomlą o tym, że ta ustawa to cenzura na badania naukowe.
Cenzura nauki to by była wtedy, gdybyśmy zrobili to co Ukraińcy, czyli zablokowali Izraelowi dostęp do archiwów i stanowisk naukowych przy obozach koncentracyjnych, a teraz jedynie zakazuje się propagowania kłamstw historycznych a’la Gross.
Widać, że Ukraina nie lubi jak się prowadzi z nią politykę na równych zasadach i woli dyskutować z butem na twarzy, co udowadnia zeszłoroczny, trzydziestoprocentowy wzrost wymiany handlowej między Rosją, a Ukrainą, zarówno w imporcie, jak i eksporcie.
My widać byliśmy za dobrzy i w nagrodę dostaliśmy embargo na polskie mięso, wprowadzone w tym samym czasie ze strony Ukrainy i Rosji, czy przymusową ukrainizację polskich dzieci na Ukrainie, pod pozorem walki z rusyfikacją.
#polska #ukraina #geopolityka #historia #ipn #4konserwy #polityka

Powered by WPeMatico

Comments are closed.