Dziś na moim blogu pojawiła…

Dziś na moim blogu pojawiła…

Dziś na moim blogu pojawiła się kolejna fotorelacja, tym razem z pięknego opuszczonego pałacu.
Pałac Rzewuskich powstał w latach 1921–1922. Zaprojektował go znany architekt warszawski Juliusz Nagórski. Rzewuscy na stałe mieszkali w Warszawie i właśnie ten pałac miał się stać ich letnią rezydencją. W 1945 roku na terenie pałacu utworzono szkołę rolniczą. Po roku 1969 ulokowano tu biura i mieszkania dla pracowników szkoły. Niestety w 1985 r. w pałacu wybuchł pożar, po którym zabytek popadł w ruinę. Próbowano go ratować, ale nic to nie dało i przerwano remont pałacu.
Kiedy odwiedziłem to miejsce po raz pierwszy w 2017 roku, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Najbardziej charakterystyczną rzeczą w tym obiekcie jest stary roztrzaskany fortepian, który ledwo już stoi na swojej ostatniej nodze. Niestety, ale obiekt z dnia na dzień popada w coraz gorszą ruinę. Na budynku pojawiły się także tabliczki z napisem „budynek do wyburzenia”. Szkoda. wielka szkoda…

Dodałem także znalezisko, jeżeli doceniasz moje hobby jakim jest fotografowanie opuszczonych miejsc, proszę tylko o plusika ( ͡° ͜ʖ ͡°) Link Tutaj Może uda się dotrzeć na główną.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój Instagram
#fotografia #opuszczone #ciekawostki #mojezdjecie #polska #urbex #historia

Comments are closed.