Erhard Milch- pół-krwi Żyd,…

Erhard Milch- pół-krwi Żyd,…

Erhard Milch- pół-krwi Żyd, jeden z twórców Luftwaffe z nazistowskich Niemiec, feldmarszałek Luftwaffe, zbrodniarz wojenny odpowiadający w Procesie Norymberskim.
Jego matka była Niemką, a ojciec Żydem. To najwyżej postawiony Mischling (Mieszaniec) w nazistowskich siłach zbrojnych.
W krajach słowiańskich wszystkie osoby mające jakieś żydowskie korzenie uznawano za Żydów. Natomiast w Niemczech generalnie ćwierć krwi Żydów (jeden dziadek Żyd) uznano za Niemców, a nawet wielu pół-krwi Żydów unikało większych prześladowań. W pewnym czasie większości pół-krwi Żydom zakazano służby wojskowej, za to mieli pracować w organizacji Todt budującej obiekty wojskowe. Wyszło im to na dobre, bo zamiast ginąć np. na froncie wschodnim, wykonywali prace budowlane.
Hermann Göring wstawił się za Milchem, powiedział, że w Luftwaffe to on decyduje kto jest Żydem. Hitler wydał Milchowi tzw. „Świadectwo niemieckiej krwi”, które anulowało wszelkie antysemickie prawa przeciw niemu.
Za zbrodnie wojenne i przeciw ludzkości w czasie II Wojny Światowej Milch został skazany na dożywocie w Procesie Norymberskim. Wyszedł po 15 latach, pracował w RFN w przemyśle motoryzacyjnym.

#niemcy #zydzi #iiwojnaswiatowa #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki

Comments are closed.