Jeżeli myślicie, że podczas…

Jeżeli myślicie, że podczas…

Jeżeli myślicie, że podczas wojny ciężko było powstańcom warszawskim przedzierającym się przez kanały stolicy, żołnierzom Andersa walczącym pod Monte Cassino albo tym co szturmowali umocnienia Wału Pomorskiego, to IPN przypomina, że naprawdę ciężko to było Brygadzie Świętokrzyskiej, która na niemieckim wikcie bezpiecznie dreptała sobie przez Sudety z dala od frontu.

IPN nie tylko każe wzruszać nam się dramatyczną wycieczką Brygady Świętokrzyskiej, która na hitlerowskim wikcie dreptała sobie przez Sudety z dala od frontowej kanonady, ale na dodatek po raz kolejny serwuje nam koszmarne bzdury zamieszczone w czymś co przekornie nazwano sobie „projektem edukacyjnym”.

Można tam wyczytać, że Brygada Świętokrzyska była „największą niepodległościową jednostką partyzancką w kraju”, choć przecież w rzeczywistości większe od tej „brygady” bywały nawet nie brygady, a pułki Armii Krajowej.

Można tam wyczytać, że Brygada Świętokrzyska wzięła do niewoli sztab „XIII Armii Niemieckiej”, choć przecież w rzeczywistości taka armia w ogóle nie istniała.

Można tam wyczytać, że Brygada Świętokrzyska współdziałała w maju 1945 roku z „2 Dywizją Pancerną US Army”, choć w rzeczywistości ten oddział amerykański stacjonował 400 kilometrów od miejsca pobytu Brygady Świętokrzyskiej i w ogóle się z nią nie spotkał.

Te i inne bzdury, typu bajeczki o 180 Niemcach zabitych rzekomo przez Brygadę Świętokrzyską, IPN zmieścił ledwie na dwóch (!) stronach broszury rzekomo „edukacyjnej”.

Aha, a autorem tego dzieła jest funkcjonariusz Greniuch. Tak, ten od ONR-u i hajlowania.

Źródło: Przywróćmy Pamięć o Patronach Wyklętych

#historia #lewica #socdem #historiapolski #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #lewackalogika #neuropa #bekazprawakow #socjalizm #4konserwy #brygadaswietokrzyska #ipn #instytutpamiecinarodowej

Comments are closed.