Nasi wschodni sąsiedzi raczej…

Nasi wschodni sąsiedzi raczej…

Nasi wschodni sąsiedzi raczej nie stronią od alkoholu. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z faktu, iż oprócz tradycyjnej gorzałki, na Ukrainie bardzo chętnie spożywa się także piwo. Historię “złotego trunku” możecie poznać we lwowskim Muzeum Piwowarstwa.
Lwiwiarnia, jak zwie się muzeum, to najstarszy funkcjonujący browar na Ukrainie. Wewnątrz znajduje się 6 pomieszczeń o łącznej powierzchni 600 m2, na której zgromadzono eksponaty dotyczące historii piwowarstwa oraz technik warzenia.
Najważniejsza jest jednak część degustacyjna – do spróbowania dostajemy znajdujące się aktualnie w ofercie 4 rodzaje piw, produkowanych oczywiście tradycyjnymi metodami. Piwa nie są dostępne poza terenem muzeum, a smakowo biją na głowę ponoć nawet najlepsze crafty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Definitywnie warto to sprawdzić samemu!
„No dobra dobra, brzmi spoko, ale niby jak mam sobie ogarnąć coś do Lwowa, panie breakplan?”
I cyk, okazyjka ( ͡° ͜ʖ ͡°)5 DNI WE LWOWIE W PAŹDZIERNIKU OD 160 ZŁ (LOT + NOCLEGI)
Pamiętajcie, że tego typu wypad do dowolnego miejsca na świecie w dowolnym terminie możemy zorganizować za Was – wystarczy, że wypełnicie nasz formularz kontaktowy!
Jeśli chcecie, żeby wołać Was na dobre oferty/konkretne destynacje – dajcie znać w komentarzu!
Do następnego!
#breakplan #podroze #podrozujzwykopem #tanieloty #promocje #okazje #turystyka #taniepodrozowanie #citybreak #cebuladeals Katowice #ukraina #lwow #piwo #piwowarstwo #historia #ciekawostki

Comments are closed.