Niejaki Eugeniusz…

Niejaki Eugeniusz…

Niejaki Eugeniusz Misiło,ukraiński historyk mieszkający w Polsce opublikował na swojej stronie tekst zawierający następujące fragmenty: To państwo polskie i Polacy byli okupantami ukraińskich ziem, a nie Ukraina i Ukraińcy polskich. Rzeź wołyńska” była tragicznym finałem wielowiekowej okupacji Ukrainy i jej ziem przez Polskę, krwawą ceną, jaką >Polacy zapłacili za pogardę żywioną wobec Ukraińców i niszczenie ich dążeń niepodległościowych.
W komentarzach euforia i poklask Ukraińców mieszkających w Polsce,którzy gratulują mu demaskowanie polskiego zakłamania.Niektórzy negują nawet „rzeź wołyńską”.
Zaobserwowałem bardzo niepokojące zjawisko.Ukraińcy pełniący w naszym kraju funkcję publiczną czy angażujący się politycznie, w wielu przypadkach mają urazę albo nawet pogardę wobec Polski i Polaków.Nie wiem,czy to nie wynika z silnych kompleksów wobec nas,ponieważ to już nie pierwszy raz,kiedy mamy do czynienia z tego typu chamstwem i bezczelnością z ich strony.
No bo wyobraźcie sobie tego typu tekst mieszkającego w Polsce niemieckiego historyka,że : Holokaust był tragicznym finałem długotrwałego wyzysku Żydów na niemieckiej ziemi
Albo rosyjskiego,że Katyń był krwawą ceną, jaką,Polacy zapłacili za rusofobię
Przecież byłby to skandal,po którym ziemia przy się zatrzęsła.A tutaj nic.Pan Misiło zamiast otrzymać bilet w jedną stronę do Kijowa,to sobie spokojnie będzie pracował w polskim instytucie badawczym.Szczerze mówiąc,ciężko to nawet skomentować.
#4konserwy #historia #ukraina

Comments are closed.