No to mamy kolejny cykl…

No to mamy kolejny cykl…

No to mamy kolejny cykl powtarzajacy się cyklicznie odkąd polityką historyczna zajeli sie pisowcy i narodowcy w IPN.

Za każdym razem wygląda to mniej więcej tak:

1. Czystki, obsadzanie IPN , redut dobrego imienia czy fundacji narodowych betonem przy którym nawet pisowiec może uchodzić za umarkowanego. Ludzie ci nie mają rozeznania jak się robi dobry PR i robią to w świat w wersji jak dla mieszkańca konserwatywnego Podkarpacia, a potem za kazdym razem się dziwią co poszło nie tak.
2. Pada pomysł jak popularyzować dobre imię Polski w świecie i patriotyzm. W założeniach zawsze jest wspaniały.
3. Ponieważ stanowiska obsadzono na poczatku swoimi to nikt nie prostestuje a gdy ktoś się jeszcze znajdzie ignoruje się głosy mówiace , że ”to jebnie”.
4. Pojawiają się pierwsze głosy protestu w mediach. Patrioci jednak mówią, że postępują słusznie i nie ma mowy o zmianie. Bronia się przez atak na krytyków przypisując im złe intencje, brak patriotyzmu lub nawet zdradę narodu polskiego.
5. Afera zostaje zauważona zagranicą. O kurcze niedobrze.
6. Politycy prawicy widząc, że nie rozejdzie się po kościach zaczynają powoli krytykować poczynania z pkt 2. Ich krytyka to już nie brak patriotyzmu jak było 2 punkty temu, ale troska o Polskę.
7. Krytyka prezydenta jeszcze bardziej nagłaśnia aferę.
8. Po świecie przechodzi fala tekstów i komentarzy pod nimi wiażąca Polaków z nazizmem i to nie wyłacznie w roli ofiar.
9. Patrioci wreszcie uginają się po naporem krytyki i wycofują się z pomysłu.
10. Zjdecia, argumenty nagłosnione w wyniku działan polskich betonowych pseudopatriotów jeszcze latami będą wykorzystywane przeciwko Polsce w całym swiecie.
11. polscy prawowicowcy beda nagłaśniać te ataki budując u wyborców syndrom oblęzonej twierdzy mówiąc ” patrzcie do czego doprowadziło lewactwo pedagogiką wstydu”.
12. Po pewnym czasie kolejny obrońca dobrego imienia Polski wpadnie na inny superpomysł jak propagowac patriotzym i chlubną przeszłość Polski. Czyli cykl zaczyna sie znowu od pkt 2.

Czyli finalnie patriotyczny program upada, a Polacy zostaja tylko ze światową falą wiażącą ich z nazistami.
I tak do nastepnego razu.
Od lat motyw sie powtarza przy okazji afery wokół ustawy IPN, checi odebrania odznaczeń Grossowi, skazania go czy ostatniej afery z szefem IPN w Opolu.

#neuropa #4konserwy #historia #ipn #polityka

Comments are closed.