Piję sobie winko i naszły…

Piję sobie winko i naszły…

Piję sobie winko i naszły mnie różne refleksje. Mianowicie chodzi o to, jak świat zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Przyjmijmy sobie niech to będzie okrągłe 10 lat. Jeśli sięgnę pamięcią do roku 2011, to dzisiejsze realia wydają mi się całkowicie odmienne. W zasadzie codziennie, czytam w Internecie o różnych absurdach dzisiejszych czasów i powoli zaczyna mi brakować wyobraźni aby to wszystko jakoś poskładać do kupy.
Z jednej strony zagorzali lewacy, z drugiej konserwatyści którzy utknęli w latach 80, jakby gdzieś osób które są pomiędzy zaczęło kompletnie brakować. Nie chodzi mi tu tylko o nasze krajowe podwórko, ale całą Europę, Stany itd. Dla nastolatków tematem przewodnim jest LGBT, jakieś kurwa zaimki, milion płci i chuj wie co jeszcze kompletnie się w tym gubię. Jakieś indoktrynowanie 10-letnich dzieci, bo jest modnie. Z drugiej strony seniorzy, którzy najchętniej wszystko co mają oddali by rydzykowi, a ludzi, którzy czują pociąg do innej płci niż przeciwna (nie robiąc nikomu krzywdy) zabijaliby z miejsca.

Coraz ostrzejsza „wojna płci”, na której tracą wszyscy. Dziwne, sztuczne pompowanie kobiet (które de facto dyskryminuje normalnie, inteligentne kobiety). Ogromne zintensyfikowanie się ruchów typu #mgtow czy #przegryw. Przerażające statystyki odnośnie relacji społecznych. Social media, które zrobiły ludziom papkę z mózgu. Seks, który jest dziś kreowany jako coś najważniejszego w życiu. Mam wrażenie, że dziś nikt nie patrzy na to żeby być szczęśliwym wedle swoich standardów, bo wyznacznikiem szczęścia jest to, czy masz przynajmniej tyle dóbr materialnych co randomowi ludzie na Instagramie. Jakieś klękanie przed czarnoskórymi.

Jak to możliwe, że te wszystkie przemiany społeczne wydarzyły się w tak krótkim czasie, a wszystko zmierza do jeszcze większych podziałów, do jeszcze większej manipulacji, do jeszcze większej komercjalizacji „naszych potrzeb”.
Do tego dochodzi nasza arena polityczna, gdzie jak zawsze starałem się być kompletnie apolitycznym, żeby się po prostu nie denerwować, tak teraz nie potrafię po prostu przymykać oczy na to jak pis łatwo przemyca swoją propagandę, dla mnie to co się dzieje przykładowo w telewizji polskiej to jest jakiś absurd, nieporozumienie, smutny żart, sen, z którego zaraz powinienem się obudzić.

Tyle słów mi się ciśnie na usta, ale kompletnie nie potrafię ich „przelać na ekran” bo to wszystko jest dla mnie tak niezrozumiałe. Jeszcze ta pandemia. To że jest pandemia, że ludzie chorują i umierają, to jest fakt, to że nasza służba zdrowia ledwo zipie, też nie ulega wątpliwości, ale wszystkie działania, czy nasze czy innych krajów, wyglądają jakby było skierowane na jakiś cel, brakuje w tym wszystkim logiki, brakuje pomysłu, brakuje w zasadzie czegokolwiek.
Zawsze z przymrużeniem oka patrzyłem na wszelkie teorie spiskowe, ale patrząc na wszystko logicznie, ciężko mi znaleźć wytłumaczenie tych wszystkich zmian na przestrzeni kilku lat. Okej, może mam okrojony obraz, bo mieszkam w Polsce, biorę pod uwagę też to że społeczeństwo się bogaci, że szuka nowych wycwań, nowych bodźców, że ma przysłowiowe „za dużo w dupach”, nadal jednak skala jest dla mnie porażająca. Tak się zastanawiam, patrząc na wszystko, że Chiny jako jedyny wielki kraj funkcjonuje jako tako normalnie, czy to może być część jakiegoś wielkiego planu, że wystarczy zasiać „ziarno niepewności” w społeczeństwach, które się „nudzą”, aby całą Europę i USA rozwalić od środka? To jest moje jedyne wytłumaczenie.

Wiem, że chaotycznie, ale nie da się tego wszystkie streścić w jednym wpisie, który i tak jest już za długi, a do tego widać dno w butelce. Ja bym chciał po prostu żyć, ot tak, w tym 2011 r, gdzie wydaje mi się, że wszystko było inne, a przecież to było tak nie dawno. A może po prostu pierdolę, jak nasi rodzice/dziadkowie, którzy wracają z utęsknieniem do czasów komuny, nawet nie będąc świadomym, że główną przyczyną ich tęsknień, jest fakt, że po prostu wtedy byli młodzi i mieli całe życie przed sobą.

Sam już kurwa nie wiem.

#polityka #koronawirus #tinder #przegryw #mgtow #rozkminy #lgbt #rozowepaski #niebieskiepaski #instagram #historia #swiat

Comments are closed.