Polski żołnierz Jan Grzybek z…

Polski żołnierz Jan Grzybek z…

Polski żołnierz Jan Grzybek z „Samodzielny Podhalański Batalion Piechoty Górskiej Wadowice” pijący wodę wraz z koniem „Orlikiem”. Lata 70. Pan Jan zmarł w 2018 roku.

„Pij tam, gdzie pije koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił. Pościel zaścielaj tam, gdzie kładzie się kotka. Jedz owoc, który je robak. Spokojnie bierz grzyby, na które siada meszka. Sadź drzewo tam, gdzie ryje się kret. Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija. Studnie kop tam, gdzie w upał gnieżdżą się ptaki. Kładź się i wstawaj z kurami, a złote „ziarno” dnia będzie twoje. Jedz więcej zielonego, a będziesz miał mocne nogi i serce wytrwałe, jak u zwierza. Częściej pływaj, a będziesz czuł się na ziemi, jak ryba w wodzie. Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi i myśli twoje będą jasne i lekkie. Więcej milcz niż gadaj, a w duszy twojej zapanuje cisza i duch będzie pokojowy i spokojny.”
– Serafin Sarowski

Autor zdjęcia : L. Wróblewski . Na Biennale Fotografii Wojskowej w ramach VII Festiwalu Filmów Wojskowych Wersalu zdobył III nagrodę. Koloryzacja Mikołaj Kaczmarek – Kolor Historii

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii – tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#fotografia #fotografiaanalogowa #zdjecia #wojskopolskie #wojsko #konie #zwierzeta #poradnik #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki

Comments are closed.