PREZENTACJA W TEATRZE…

PREZENTACJA W TEATRZE…

PREZENTACJA W TEATRZE POMPEJUSZA „CESARE, ULTIMO ATTO”
Teatr ufundowany przez Gnejusza Pompejusza był jednym z najbardziej okazałych budynków użyteczności publicznej i największym teatrem z czasów Republiki Rzymskiej. Co nieco pozostało z tej świetności do dnia dzisiejszego.
Podróżujący do Rzymu mają okazję wziąć udział w ciekawym projekcie zrealizowanym przez Studio Azurro z Mediolanu i prezentowanym w podziemiach autentycznego Teatru Pompejusza w Rzymie. Videoinscenizacja „Cesare, ultimo atto” prezentowana w kilku pomieszczeniach na kilku ekranach przedstawia dzień z życia zamożnego Rzymianina, a zarazem ostatni dzień życia Juliusza Cezara. Warto przypomnieć, że to właśnie w kurii Teatru służącej tymczasowo, jako sala posiedzeń senatu, Cezar zginął 15 marca 44 r przed naszą erą. Idy marcowe się zbliżają.
Budynek przy Via dei Chiavari, 7/9 zaadaptowany na interdyscyplinarną przestrzeń artystyczną Musia mieści prywatną galerię rodziny Jacorossi, sklep, kawiarnię i podziemia, w których można obejrzeć prezentację (każda ok 20 min).
Otwarte: wtorek – sobota 16:00 – 22:30, wstęp wolny. Uwaga! Warto zarezerwować czas na kluczenie w zaułkach zajmujących miejsce dawnego teatru, by trafić na miejsce.https://www.imperiumromanum.edu.pl/odkrycie-rzymskie/prezentacja-w-teatrze-pompejusza-cesare-ultimo-atto/
#archeologia #imperiumromanum #historia #liganauki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #artefaktnadzis #rzym
————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj mnie! https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/

Comments are closed.