Skoro od kilku dni Pan…

Skoro od kilku dni Pan…

Skoro od kilku dni Pan #obajtek znajduje się we wszystkih gazetach, na każdym portalu i w telewizji to warto (bo jednak nikt jeszcze tego nie zrobił) przedstawić tutaj historię pewnego rolnika, od którego zaczęła się kariera polityczna Daniela Obajtka.

Bohaterem tej historii jest Pan paprykarz Sebastian Kowalczyk (na zdjęciu). Ów ten rolnik w roku 2011 kiedy u władz była koalicja PO-PSL doznał na wskutek burzy i ogromnej wichury zniszczeń papryki którą uprawiał. Zbiory suma summarum nie nawadały się do niczego. Do gminy Przysucha zawtiał Premier Donald Tusk, którzy zaprzysiągł pomóc poszkodowanym rolnikom i gospodarstwom.

Wtedy on, cały na biało i na traktorze pojawił się on. Obajtek na przyczepie miał folie do budowy tuneli dla rolnika. Niczego nieświadomy jeszcze swojej przyszłej kariery Daniel ofiarował w prezencie poszkodowanemu rolnikowi folie, by ten mógł sobie zbudować tunele pod uprawy warzyw. Wtedy też na wojennej scenie politycznej między Jarosławem Kaczyńskim, a Donaldem Tuskiem pojawiły się słowa Donald „nic nie mogę zrobić” Tusk, a Daniel „wszystko moge” Obajtek.

Zapytacie się teraz, a co z rolnikiem? Otóż Pan Sebastian Kowalczyk, również na fali szczęścia, że otrzymał taki dar, spotkał się twarzą w twarz z Prezesem PiS i umówili sobie szczegóły pomocy i Jarosław przy okazji go wysłuchał jak mógł. Przy okazji wystąpił na konwencji, oraz gościł u samego Prezesa na Żoliborzu.
Niestety co się potem okazało? Pan Sebastian po wyborach parlamentarnych jakie nastąpiły 9 października okazały się być przegrane przez Jarosława Kaczyńskiego i kliki PiS-u. Wnet już do Pana Sebastiana się nie odzywał. Jak sam biedny rolnik wspominał, miał jedną okazję by spojrzeć twarzą w twarz Prezesowi, ten jedynie przeszedł obok niego bez mrugnięcia okiem. Tak zgadza się Paprykarz nie był już potrzebny PiS-owi i nikt już do niego nie wyciągnął pomocnej dłoni.

To właśnie od tego momentu Obajtek został zauważony przez bastion PiS-u i w 2015 gościła u niego Szydło robiąc sobie reklamę i polityczny PR. Dalsza historia Daniela jest już znana.

pokaż spoiler Plot twist…Ta folia oferowana przez Obajtka okazała się być bezużyteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #polska #bekazpisu #4konserwy #neuropa #historia

Comments are closed.