SLAVIC LIVES MATTER My,…

SLAVIC LIVES MATTER My,…

SLAVIC LIVES MATTER

My, Słowianie jesteśmy odporni na BLM. Podobnie jak postacie z gier komputerowych, ,,odporny na ogień”, ,,odporny na magię”, tak Słowianin jest odporny na ideologię bazująca na krzywdach kolonializmu, niewolnictwa i białej dominacji.

Przede wszystkim – żaden słowiański kraj nie był imperium kolonialnym. Rosyjski podbój Syberii to trochę inny kontekst, zwłaszcza że do niewolniczej pracy zaprzęgano tam… białych.

Po drugie – słowiańskie kraje finansowały swoje wojska i mechanizmy władzy przez handel własnymi (!) ludźmi. Działo się to na samym początku formowania się państwowości w Europie Wschodniej, przez sprzedaż ludzi arabskim kupcom. Słowiańscy niewolnicy byli wysoko cenieni na Bliskim Wschodzie ! http://mediewalia.pl/publicystyka/europe-zbudowano-na-slowianskich-niewolnikach/

O feudalnych stosunkach i pańszczyźnianych chłopach to nawet szkoda ,,szczempićryja”. Zacytuję tylko W.Witosa:
Chłopi bali się Polski niesłychanie, wierząc, że z jej powrotem przyjdzie na pewno pańszczyzna i najgorsza szlachecka niewola.
Niewola! A biorąc pod uwagę, że wskutek dziejowych, wojennych zawirowań większość polskiego społeczeństwa to potomkowie tych chłopów…

Zresztą a’propos wojny – tej ostatniej światowej. Dochodzimy tu do kontekstu supremacji białego człowieka. Zdaje się, że to Słowianie byli przez III Rzeszę postrzegani jako podludzie (niem. slawische Untermenschen). To my mieliśmy tu świat jak z amerykańskich plantacji bawełny, też mieliśmy separację rasową, bo czym się różni ,,Nur für Deutsche”, od ,,White Only”?

A więc – Slavic Lives Matters?

#blm #blacklivesmatter #slowianie #rasizm #historia

Comments are closed.