Warto zerknać w wypowiedz…

Warto zerknać w wypowiedz…

Warto zerknać w wypowiedz rzecznik rosyjskiego MSZ. Po raz kolejny mówi ona, że z rosyjskiego punktu widzenia głównym problemem w stosunkach RU PL nie jest wbrew temu co mysli się w Polsce poróżnienie sie Rosji i Zachodu w ostatnich latach (w domysłe chodzi o Ukraine) ale kwestie historyczne.

Zawsze mnie dziwi to, że w Polsce rolnicy i rózni politycy także z kregu konfederacji proponuja poprawe stosunków z Rosją i myslą, że wystarczy przestac głośno popierac dążenia Ukrainy.
Tymczasem rosyjskie msz już nie raz stawiało warunki poprawy stosunków (poprzednio jeszcze bardziej jednoznacznie niz teraz) – pozostawienie pomników radzieckich i zaprzestanie szkalowania ZSRR w kontekscie II wś.
Zastanawiam się czy polscy politycy nie znaja tych warunków, czy po prostu przemilczaja to bo niewygodne i na postulowaniu ich spełnienia niczego zyskać nie można.

źródło klik

Przedstawicielka MSZ komentowała w ten sposób pierwszy wywiad ambasadora dla mediów rosyjskich. Jak zauważyła, „nowy ambasador Polski wiąże złe relacje dwustronne z ogólnym pogorszeniem się relacji Rosji i Zachodu, do którego doszło w ostatnich latach”. Jednak – według jej słów – „problemy w dialogu Rosji z Warszawą nie zaczęły się wczoraj”.

Zacharowa zarzuciła przedstawicielom władz Polski, że „nie tylko zaprzeczają roli Armii Czerwonej w wyzwoleniu Europy” spod okupacji hitlerowskiej, lecz również – jak to ujęła – „podejmują bluźniercze próby obciążenia ZSRR odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej na równi z Niemcami hitlerowskimi”. Rzeczniczka nie podała przykładów.

#rosja #historia #ukraina #konfederacja #neuropa #4konserwy #geopolityka

Comments are closed.